امروز سه شنبه - 30 بهمن 1397
 • ۱۰ اتفاق اثرگذار بر کسب‌وکارها
  یک موسسه بین‌المللی برای سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی کرد
  ۱۰ اتفاق اثرگذار بر کسب‌وکارها

  یک موسسه بین‌المللی ۱۰ اتفاق کلیدی را برای سال ۲۰۱۹ میلادی پیش‌بینی کرده است که انتظار می‌رود پیامدهای مهمی برای محیط کسب‌وکار جهانی داشته باشد. این اتفاق‌ها ماهیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارند که در نهایت بر کسب‌وکارها اثر می‌گذارند. نتایج جنگ تجاری آمریکا و چین مهم‌ترین اتفاق سیاسی-اقتصادی سال‌جاری میلادی اعلام شده و ارزیابی‌ نهادهای مهم بین‌المللی نیز حاکی از این است که تبعات این جنگ در بلندمدت منجر به کاهش جزئی، اما معنادار تولید اقتصاد جهان خواهد شد.

  1397/11/29
  بیشتر
 • بازار جهانی سنگ‌آهن در هفته‌ای که گذشت
  بازار جهانی سنگ‌آهن در هفته‌ای که گذشت

  در حالی که قیمت سنگ‌آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین پس از تعطیلات سال نو این کشور از ۹۰ دلار در هر تن خشک سی‌اف‌آر نیز فراتر رفته بود و تا اواخر هفته گذشته با توجه به عقب نشستن خریدارها، به سطح قبل از تعطیلات که هنوز شرکت واله برزیل وضعیت فورس‌ماژور اعلام نکرده بود، بازگشت و حدود ۸۶ دلار در هر تن خشک سی‌اف‌آر شد.

  1397/11/29
  بیشتر
 • باید مراوادات با بدنه دولتی افزایش یابد
  باید مراوادات با بدنه دولتی افزایش یابد

  عضو کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: همه ما به تعامل با دولت اعتقاد داریم اما تجربه ثابت کرده است که باید از ایزارهاى قانونى استفاده کرد.

  1397/11/28
  بیشتر
 • تولید دستگاه اکتشاف معدنی با تلاش محققان کشور
  تولید دستگاه اکتشاف معدنی با تلاش محققان کشور

  محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به دانش فنی ساخت سیستم‌های اکتشافات معدنی با عنوان "اسپکترومتر پرتابل گاما" دست یافتند که به گفته آنها از این دستگاه می‌توان در اکتشافات معادن مس، روی، فسفات و طلا استفاده کرد.;

  1397/11/28
  بیشتر
 • ارائه تسهیلات ۱۵ میلیاردی به معادن کوچک و متوسط
  ارائه تسهیلات ۱۵ میلیاردی به معادن کوچک و متوسط

  طبق اعلام مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با توجه به اینکه معدن از عمده‌ترین بخش‌های تأمین‌کننده مواد اولیه صنایع محسوب می‌شود، این صندوق با صدور بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری، تسهیلات تا سقف ۱۵ میلیارد تومان را برای معادن کوچک و متوسط با دوره بازپرداخت سه تا پنج سال در نظر گرفته است.

  1397/11/28
  بیشتر
 • معارفه قائم مقام و مشاور ارشد اجرایی ایمیدرو
  معارفه قائم مقام و مشاور ارشد اجرایی ایمیدرو

  قائم مقام و مشاور ارشد اجرایی رییس هیات عامل ایمیدرو، با حضور معاونان و مدیران این سازمان معارفه شد.;

  1397/11/28
  بیشتر
 • ظرفیت های توسعه معدن از نگاه رهبری
  در بیانیه "گام دوم انقلاب" اعلام شد
  ظرفیت های توسعه معدن از نگاه رهبری

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه ای که به تشریح "گام دوم انقلاب" پرداختند سخنانی در خصوص بخش معدن و ظرفیت های قابل توجه آن مطرح کردند. ایشان در این باره فرمودند: دهه‌ی دوّم چشم‌انداز، باید زمان تمرکز بر بهره‌برداری از دستاوردهای گذشته و نیز ظرفیّت های استفاده نشده باشد و پیشرفت کشور از جمله در بخش تولید و اقتصاد ملّی ارتقاء یابد.;

  1397/11/28
  بیشتر
 • مطالبات سنگ‌آهنی‌ها از بودجه ۹۸
  مطالبات سنگ‌آهنی‌ها از بودجه ۹۸

  بخش خصوصی سنگ‌آهن در آستانه بررسی نهایی لایحه بودجه چه مطالباتی از دولت دارد؟ گفت‌وگوی «دنیای‌اقتصاد» با فعالان این بخش نشان می‌دهد بودجه از منظر کلی از دو وجه برای سنگ‌آهنی‌ها مهم است: «تخصیص اهرم‌های مالی در جهت بالا بردن مصرف سرانه فولاد» و «واقعی‌سازی درآمدهای سنگ‌آهنی‌ها.»

  1397/11/28
  بیشتر
 • ضرورت تدوین “ساختار نیازهای بخش معدنی برای 10 سال آینده”
  معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو تاکید کرد:
  ضرورت تدوین “ساختار نیازهای بخش معدنی برای 10 سال آینده”

  “نشست فعال سازی و توسعه معادن کوچک محور توسعه اقتصادی” در ایمیدرو با حضور اردشیر سعد محمدی، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، مهرداد اکبریان، رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران، محمدرضا بهرامن، رییس خانه معدن ایران، وجیه ا.. جعفری ، مدیرعامل ایمپسکو و بهرام شکوری رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی برگزار شد.

  1397/11/27
  بیشتر
 • معادن سبب بی‌نیازی کشور از خارج شده است
  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:
  معادن سبب بی‌نیازی کشور از خارج شده است

  معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هنر معادن این بوده که ما را از بیگانگان بی‌نیاز کرده است و جز مقدار جزیی از 2 ماده معدنی، واردات نداریم.

  1397/11/27
  بیشتر