امروز جمعه - 31 فروردین 1397
 • مشکل سنگ‌آهنی‌ها گوش ناشنوای دولت است
  غرقی در گفت‌وگو با ماین نیوز:
  مشکل سنگ‌آهنی‌ها گوش ناشنوای دولت است

  عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: به نظر من انجمن سنگ‌آهن در همایش‌های خود وظیفه‌اش را انجام داده ‌است اما مساله ما ساختار حکمرانی این زنجیره است که موجب می‌شود این پیشنهادها بعضا مسموع واقع نشود.

  1397/01/29
  بیشتر
 • آماده باش برای واردات سنگ آهن
  مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران
  آماده باش برای واردات سنگ آهن

  فولاد سازان تا دو سال آینده ممکن است به واردکننده گندله و کنسانتره سنگ آهن تبدیل شوند.

  1397/01/29
  بیشتر
 • تحقیق و تفحص از واگذاری معادن در ۵ محور
  قرائت گزارش نهایی به هفته‌های آینده در صحن علنی مجلس موکول شد
  تحقیق و تفحص از واگذاری معادن در ۵ محور

  از سال گذشته که تحقیق و تفحص از وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی کلید خورد تا یکشنبه همین هفته که کلیاتی از این گزارش در جلسه ساعت ۱۴مطرح شد مطالبی مبهم درباره محتویات این گزارش مطرح شده است و نمایندگان مجلس در زمینه جزییات این گزارش اظهارنظر مشخصی نمی‌کنند.

  1397/01/29
  بیشتر
 • انقلاب معدنی کشور در خراسان جنوبی
  با اجرای تفاهمنامه ملی احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس آغاز شد:
  انقلاب معدنی کشور در خراسان جنوبی

  نخستین جلسه کارگروه تخصصی احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس با حضور نمایندگان شرکت ایمیدرو و نماینده شرکت میدکو، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی استانداری، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن و نماینده شرکت تهیه و تولید کشور برگزار شد.

  1397/01/29
  بیشتر
 • افت معاملات سنگ‌آهن در جهان
  افت معاملات سنگ‌آهن در جهان

  با وجود افزایش واردات سنگ‌آهن چین طی سال‌های اخیر، اما ذائقه بازار آن در حال تغییر است و همین امر نیز بر میزان صادرات ایران به این کشور تا حدی اثر گذاشت؛ چرا‌که بازار چین در حال جذب سنگ‌آهن پرعیار است. ضمن اینکه قیمت سنگ‌آهن نیز با کاهش مواجه شد. بنابراین در بورس کالای ایران به‌دلیل عدم اطمینان معامله‌گران کاهش معاملات رخ داده است.

  1397/01/29
  بیشتر
 • قانون معادن برای تبدیل مواد معدنی به صنعتی شفاف شود
  رضیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
  قانون معادن برای تبدیل مواد معدنی به صنعتی شفاف شود

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قانون معادن ما در خصوص تبدیل محصولات معدنی به صنعتی شفافیت لازم را ندارد. در نتیجه باید مجلس شورای اسلامی یک بررسی دقیق و کارشناسی را انجام داده و مقرراتی را وضع کند.;

  1397/01/28
  بیشتر
 • کارنامه زیرساخت‌ها در طرح جامع
  طرح جامع فولاد چه نتایجی را در بخش حمل و نقل و مصرف انرژی رقم زده است؟
  کارنامه زیرساخت‌ها در طرح جامع

  روز گذشته بخش نخست خلاصه‌ای از عملکرد پایش طرح جامع فولاد را که مولفه‌های گوناگونی از جمله موازنه زنجیره فولاد، بررسی ظرفیت اسمی زنجیره فولاد، مقایسه ۹ ماهه تولید فولاد در سال ۹۶، سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز در زنجیره، پیش‌بینی حجم صادرات فولاد و محصولات فولادی، تجارت فولاد خام و محصولات مربوطه، تجارت محصولات صنایع معدنی و پیش بینی مصرف فولاد تا افق ۱۴۰۴ در بر می‌گرفت، در همین صفحه از روزنامه «دنیای اقتصاد» منتشر شد.

  1397/01/28
  بیشتر
 • زیر و بم طرح جامع فولاد کشور
  تا افق ۱۴۰۴ چه برنامه‌هایی برای ارتقای صنعت باید در پیش گرفته شود؟
  زیر و بم طرح جامع فولاد کشور

  در سال ۱۳۹۳ به دلیل عدم توازن زنجیره فولاد و همچنین به منظور سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی یکپارچه در توسعه صنعت فولاد کشور و دستیابی به هدف سند چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ مطالعات طرح جامع فولاد کشور با محوریت سازمان ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران توسط شرکت مهندسی بین‌المللی فولاد تکنیک تدوین شد.

  1397/01/28
  بیشتر
 • تاکید ورود بخش خصوصی به عرصه معادن کوچک و متوسط
  تاکید ورود بخش خصوصی به عرصه معادن کوچک و متوسط

  نخستین جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در سال ۹۷ با طرح دیدگاه‌های فعالان عرصه معدن و صنایع معدنی درخصوص چشم‌انداز معدنی کشور، چالش‌ها و مشکلات و بررسی تغییرات فرمول عرضه فلزات برگزار شد.

  1397/01/28
  بیشتر
 • مواجهه صنعت با ۱۱ دست‌انداز
  عوامل موثر در سرعت پایین ورود پول به بخش‌های مولد بررسی شد
  مواجهه صنعت با ۱۱ دست‌انداز

  چه عواملی سرعت سرمایه‌گذاری در بخش صنعت را کند می‌کند؟ نهاد پژوهشی وزارت صنعت در گزارشی به این سوال پاسخ داده است. بررسی‌های صورت گرفته حکایت از آن دارد که ۱۱ مانع در کند شدن روند سرمایه‌گذاری صنعتی اثرگذار بوده‌اند.

  1397/01/28
  بیشتر