امروز چهارشنبه - 4 اردیبهشت 1398
 • دغدغه صادرکنندگان در سال ۹۸
  دغدغه صادرکنندگان در سال ۹۸

  مهم‌ترین دغدغه‌های تولید و صادرات در دومین نشست شورای راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی با حضور سرپرست سازمان توسعه تجارت و فعالان اقتصادی و صادرکنندگان نمونه بررسی شد. متولیان صادرات کشور درصددند با برگزاری این شورا در وهله اول مشکلات موجود در بخش صادرات احصا و در وهله دوم با کمک فعالان خبره و کاربلد این حوزه، راهکارهای عملیاتی را در دستور کار قرار دهند.

  1398/02/04
  بیشتر
 • همراهی شاخص کل بازار سرمایه با تورم
  سیدحسین سلیمی، تحلیل گر بازار سرمایه
  همراهی شاخص کل بازار سرمایه با تورم

  شاخص کل با تاثیرپذیری از تورم رشد کرده است.

  1398/02/04
  بیشتر
 • جلسه راهبری اجرای نقشه راه معدن برگزار شد
  جلسه راهبری اجرای نقشه راه معدن برگزار شد

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور باید از ظرفیت معادن استفاده کنیم، گفت: تنوع و پراکندگی ذخایر معدنی می تواند به رشد و توسعه مناطق غیر برخوردار و محروم کشور کمک کند.

  1398/02/04
  بیشتر
 • چالش فعالان اقتصادی در محاکم قضایی
  چالش فعالان اقتصادی در محاکم قضایی

  فعالان بخش خصوصی نمی‌توانند برای رسیدگی امور خود در دادگاه نماینده حقوقی معرفی و الزاما باید وکیل معرفی کنند که موضوع انتخاب اجباری وکیل، هزینه‌های بالایی برتولیدکننده تحمیل می کند .

  1398/02/03
  بیشتر
 • راهبرد سه‌گانه برای صنایع معدنی
  راهبرد سه‌گانه برای صنایع معدنی

  محورهای سه‌گانه برگزاری دو همایش بزرگ معدنی در سال ۹۸ تعریف و بررسی شد. در نخستین جلسه هم‌اندیشی فعالان معدن و صنایع معدنی در مورد رویدادهای گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد، «صادرات»، «اکتشاف معادن» و «مواد اولیه» به‌عنوان راهبرد کلی «دهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» و «دومین همایش و نمایشگاه صنایع غیرآهنی ایران» پیشنهاد شدند.

  1398/02/02
  بیشتر
 • یکی از الزامات رونق تولید، مارکتینگ است/ کمبود قانون نداریم، تورم قانون داریم! / نگاه دولت به بخش خصوصی، ارباب-رعیتی است/ نظم در زنجیره ارزش فولاد یک افتخار است
  یکی از الزامات رونق تولید، مارکتینگ است/ کمبود قانون نداریم، تورم قانون داریم! / نگاه دولت به بخش خصوصی، ارباب-رعیتی است/ نظم در زنجیره ارزش فولاد یک افتخار است

  نخستین جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و فلزات با حضور اعضای این کمیسیون و با موضوع بررسی الزامات سیاسی و اجرایی جهت تحقق شعار سال در بخش معادن و صنایع معدنی برگزار گردید که در آن به موضوعاتی از قبیل بررسی شعار سال "رونق تولید" و راهکارهای تحقق آن در بخش معدن مطرح گردید.

  1398/02/02
  بیشتر
 • توسعه اسکله بصورت "مگا پوینت" در منطقه اقتصادی خلیج فارس
  خلج تهرانی خبر داد:
  توسعه اسکله بصورت "مگا پوینت" در منطقه اقتصادی خلیج فارس

  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از توسعه اسکله بصورت "مگا پوینت" برای کشتی های با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در این منطقه خبر داد.;

  1398/02/02
  بیشتر
 • کاهش مقررات زائد، راهکار ایجاد شفافیت در فضای کسب و کار
  کاهش مقررات زائد، راهکار ایجاد شفافیت در فضای کسب و کار

  عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران کاهش مقررات زائد را راهکار ایجاد شفافیت در فضای کسب و کار دانست.

  1398/02/02
  بیشتر
 • تولید گندله و سنگ آهن واله در سال 2018 حدود 7 درصد افزایش یافت
  عملکرد مالی سال 2018 واله بهتر از سال 2017
  تولید گندله و سنگ آهن واله در سال 2018 حدود 7 درصد افزایش یافت

  واله، بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن دنیا سالانه نزدیک به 400 میلیون تن سنگ آهن تولید می‌کند. بالغ بر 95 درصد تولید سالانه واله به سنگ آهن و گندله اختصاص دارد. داده‌های تولید و مالی سالانه این شرکت نشان‌دهنده تولید و درآمد بیشتر در سال 2018 نسبت به سال پیش از آن است. این شرکت در سال 2018 بالغ بر 6.6 درصد سنگ آهن و گندله بیشتری نسبت به سال 2017 تولید کرد. همچنین رشد 8 درصدی EBITDA، شاخص‌های مالی بهتری را برای غول سنگ آهن دنیا در سال 2018 نسبت به سال 2017 نشان می‌دهد.

  1398/01/31
  بیشتر
 • خواب آشفته تحریم نفتی
  هر دلار افزایش قیمت نفت پنج میلیارد دلار به مصرف‌کنندگان آمریکایی ضرر می‌زند
  خواب آشفته تحریم نفتی

  تنها دو هفته تا پایان مهلت معافیت از تحریم خرید نفت ایران زمان باقی است و ترامپ مجددا بر سر دوراهی افزایش فشارها بر ایران یا افزایش قیمت نفت قرار گرفته است. افزایش قیمت نفت ممکن است هزینه‌های بسیاری به‌خصوص در انتخابات پیش‌رو برای ترامپ داشته باشد.

  1398/01/31
  بیشتر