امروز دوشنبه - 28 آبان 1397
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • سامانه نیما نقص دارد

  دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران مهمترین مشکل داخلی مربوط به صادرات سنگ‌آهن را نواقص‌ سامانه نیما عنوان کرد.

  1397/08/26
  بیشتر
 • مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ آهن ایران:
  رمز گشایی از آثار کاهش صادرات سنگ‌آهن

  گاهی به آمارهای منتشر شده از صادرات سنگ‌آهن کشور نشان می‌دهد که در سه ماه اول امسال میزان صادرات این محصول با کاهش روبه‌رو‌ شده به‌طوری که میزان صادرات از نظر حجمی و ارزشی به ترتیب کاهش ۱۹ و ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

  1397/08/22
  بیشتر
 • انجمن سنگ آهن ایران «شرکت سرمایه گذاری» تاسیس می‌کند

  دبیر انجمن سنگ آهن ایران از تشکیل یک شرکت سرمایه گذاری توسط این انجمن خبر داد.;

  1397/08/21
  بیشتر
 • مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ آهن ایران
  دولت مطالبه‌گری خود از معادن را کم کند

  هدف صنعت سنگ آهن و تولیدکنندگان این بخش در کشور در درجه نخست تامین نیاز بازار داخلی است و مازاد نیاز صنعت فولاد، صادر می‌شود. فعالیت در این حوزه علاوه بر تحقق نیاز صنعت فولاد کشور، نقش اثرگذاری در ارزش آفرینی و اشتغال‌زایی را نیز فراهم می‌کنند. متاسفانه در شرایط کنونی صادرکنندگان حوزه معدن به‌علت فشارهای داخلی و فشارهایی که به‌علت تحریم‌های آمریکا علیه ایران به وجود آمده است، بیش از پیش با مشکل مواجه شده‌اند.

  1397/08/21
  بیشتر
 • کاهش هزینه اجاره کشتی‌های فله‌بر، دستاورد یک اتحاد

  حدود یک ماه پیش تاجران و صادرکنندگان محصولات معدنی، شاهد برخی نابسامانی‌ها در اجاره کشتی‌های فله‌بر بین‌المللی شدند که ناشی از سوء استفاده مالکان و اجاره‌داران کشتی‌ها از اخبار سیاسی، هیجانات داخلی و نوسانات نرخ دلار بودند.

  1397/08/20
  بیشتر
 • دو خبر تجاری سکاندار «صمت»

  اولین نشست هم‌اندیشی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت با صاحبان صنایع، تشکل‌های تولیدی و صادراتی، همچنین رئیس کل گمرک برگزار شد. این اولین جلسه‌ای بود که رضا رحمانی به‌طور رسمی در کسوت و جایگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت حاضر شد و رو در رو با فعالان بخش خصوصی به بحث و گفت‌وگو نشست. او ضمن تشریح برخی جزئیات برنامه‌های خود، از وعده‌های جدیدش برای بخش تجارت و تولید رونمایی کرد.

  1397/08/09
  بیشتر
 • قیمت‌گذارى صنایع را با مشکل روبرو کرده است

  رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنى اتاق بازرگانى ایران، با اشاره به جلسه اى درباره مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: در جلسه اى درباره این موضوع پیشنهاد کردیم تا مانند دیگر کشورها مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی دریافت شود اما مسئولان اظهار کردند بستر این موضوع هنوز آماده نشده است.;

  1397/08/28
  بیشتر
 • اسماعیلی مطرح کرد:
  اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان برای اکتشاف معادن

  رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، گفت: در بند ۹ نقشه راه معدن و صنایع معدنی بر بخش اکتشاف تاکید فراوانی شده و بر اساس این بند در سال اجرای نقشه راه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان به منظور اکتشاف معادن باید هزینه شود.;

  1397/08/22
  بیشتر
 • پاکسازی بخش معدن از قوانین مازاد

  تنقیح قوانین و مقررات به‌عنوان یک اقدام بنیادین در عرصه قانون‌گذاری محسوب می‌شود که موجب پالایش آنها شده و از بروز تناقض هنگام اجرا جلوگیری می‌کند و با توجه به اینکه به گفته کارشناسان، ایران با پدیده انباشت قوانین روبه‌رو است تنقیح قوانین موضوعی اساسی برای کشور به شمار می‌رود.

  1397/08/22
  بیشتر
 • معادن خراسان جنوبی از اولویت های حمایتی برخوردار است

  مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: معادن خراسان جنوبی به لحاظ توسعه بخش روستایی از اولویت های حمایتی سامانه کارا و این صندوق برخوردار است که معدن داران باید از این ظرفیت استفاده کنند.;

  1397/08/20
  بیشتر
 • وزیر صنعت:
  امروز بهترین فرصت برای انقلاب معدنی است

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به شرایط کشور، امروز بهترین فرصت برای انقلاب معدنی است و در این چارچوب اتاق فکر معدن و صنایع معدنی راه اندازی می شود.

  1397/08/20
  بیشتر
 • اسحاق جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید صنعت
  اتاق‌های بازرگانی، اصناف و نهادهای مدنی خود را در کنار دولت بدانند

  مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید صنعت با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس اتاق ایران، جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان صنعتی، معدنی و تجاری برگزار شد. در این مراسم تاکید شد: راهکار مقابله با تحریم‌های ظالمانه توجه به بخش خصوصی، حفظ جریان تولید، توجه به نیروی انسانی و فناوری‌های نوین است.

  1397/08/19
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  راه تحقق رشد اقتصادی در فضای تحریم

  خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها، اثرات مستقیم و غیرمستقیمی بر اقتصاد ایران خواهد گذاشت که در نهایت باعث ایجاد برخی محدودیت‌ها علیه اقتصاد ایران خواهد شد، اما این دوره از تحریم‌ها تفاوت زیادی با دور قبلی دارد.

  1397/08/26
  بیشتر
 • نامه‌نگاری صادرکنندگان با همتی/ابهامات شیوه جدید رفع تعهد ارزی

  عضو کمیته ارزی اتاق ایران از ارسال نامه‌ صادرکنندگان به رئیس کل بانک مرکزی خبر داد و گفت: اصلاحیه‌ای که برای رفع تعهدارزی مطرح شده، ابهامات جدی داشته و راه ورود ارز به کشور را مسدود می‌کند.

  1397/08/26
  بیشتر
 • همتی اعلام کرد:
  بخشنامه جدید ارزی برای صادرات در راه است

  رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به زودی تمهیدات نحوه بازگشت ارز صادرات به چرخه اقتصاد کشور را اعلام خواهیم کرد، تاکید کرد: صادرات ریالی به مثابه خروج سرمایه از کشور است.

  1397/08/21
  بیشتر
 • چرا مستثنا شدن چابهار از تحریم های آمریکا یک برگ برنده مهم برای ایران است؟
  چابهار گنج اقیانوسی ایران

  در زمان دیدار نارندرا مودی، نخست وزیر هند، از ایران در می ۲۰۱۶، طرفین موافقت‌ نامه‌ای به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه بندر چابهار با هدف تقویت ارتباطات منطقه‌ ای و تشویق به روابط و خدمات دریایی بیشتر بین دو کشور به امضا رساندند که به هند امکان می ‌دهد بدون نیاز به پاکستان به تجارت با ایران و افغانستان بپردازد.

  1397/08/20
  بیشتر
 • پارلمان بخش خصوصی از اوضاع کسب و کار چه روایتی دارد؟
  ضامن شروع آسان فعالیت اقتصادی

  تازه‌ترین گزارش بانک جهانی از «سهولت کسب‌وکار» از سقوط رتبه ایران در شاخص «شروع کسب‌وکار» حکایت دارد. ارزیابی این نهاد بین‌المللی نشان می‌دهد رتبه این شاخص در گزارش ۲۰۱۹ در مقایسه با گزارش سال گذشته ۷۶ پله تنزل یافته است. تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که زوال رتبه ایران در شاخص شروع کسب‌وکار، مهر تاییدی بر سخت‌تر و پرمخاطره‌تر شدن استارت یک فعالیت اقتصادی در کشور است.

  1397/08/20
  بیشتر
 • واردات مواد معدنی افزایش یافت

  عصر معدن- طبق آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت، در پنج ماهه نخست امسال میزان صادرات مواد معدنی بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است در حالی‌که میزان واردات کالاهای این بخش حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.;

  1397/08/19
  بیشتر
 • واکنش مدیر عامل گل گهر به آغاز دور جدید تحریم ها

  تحریم‌های جدید هزینه‌های مالی ما را بالا می برد و مشکلاتی ایجاد می‌کند ولی به گونه‌ای نیست که بتواند ما را به زانو دربیاورد

  1397/08/21
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  آثار شفافیت بر اقتصاد

  در طول دو دهه گذشته محیط اقتصاد جهانی به‌صورت فزاینده‌ای پویا شده و تغییرات عمده‌ای در آن رخ داده است به‌طوری‌که یکپارچگی اقتصاد جهانی در ابتدای قرن بیستم میلادی از ۱۰ درصد، اکنون به بیش از ۵۰ درصد رسیده است. بنابراین سیاست‌گذاران و متصدیان کشور برای نیل به موفقیت باید به واقعیت‌های جدید اقتصاد جهانی توجه کرده و همسو با تغییرات نظام اقتصاد جهانی حرکت کنند.

  1397/07/18
  بیشتر
 • در شرایط رکود
  رشد 200 درصدی حقوق دولتی خیانت به معدن است/ ضرورت بازنگری و اصلاح بخشنامه‌های غیر توسعه‌ای

  معادن کوچک و متوسط کشور تحت تأثیر سیاست‌گذاری‌های غیر توسعه‌ای از صادرات و واردات گرفته تا مشکلات ناشی از سوء مدیریت در این بخش چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را برای آینده این معادن پیش روی ما نمی‌گذارد و به گفته مسئولان این بخش، این احتمال وجود دارد که در صورت تداوم وضع موجود، بخش قابل‌توجهی از این معادن به ورطه تعطیلی کشانده شود.

  1397/07/14
  بیشتر
 • بررسی موانع بهبود فضای کسب و کار

  عضو اتاق بازرگانی ایران: برای بهبود فضای کار استراتژی درازمدت لازم است تا سیاست‌های اقتصادی به نتیجه مطلوب برسد.

  1397/05/28
  بیشتر
 • ایجاد محدودیت برای صادرات مواد معدنی/ کرایه های باربری افزایش می یابد

  یک تحلیلگر بین المللی بازار فولاد و سنگ آهن گفت: با آغاز دوره دوم تحریم‌ها که از تاریخ ۱۳ آبان اجراء خواهد شد صادرات منابع معدنی بسیار تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و با گران شدن کرایه باربری مواجه خواهیم شد.

  1397/05/27
  بیشتر
 • آغاز عملیات نقشه‌برداری از پهنه معدنی D۱۹

  نقشه‌برداری از پهنه معدن D۱۹ از سوی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو آغاز شد. محمود نوریان، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، با اعلام این خبر افزود: پس از ماه‌ها بررسی و برگزاری جلسات کارشناسی و رفع برخی دغدغه‌های کارشناسان سازمان محیط‌زیست، با موافقت این سازمان کار نقشه‌برداری از پهنه معدنی D۱۹ تا صدور مجوز نهایی آغاز شد.

  1397/05/24
  بیشتر
 • حمل دریایی سنگ آهن از بندر هدلند استرالیا در ماه اکتبر کاهش یافت

  حمل دریایی سنگ آهن از بندر هدلند استرالیا که یکی از مهم ترین بنادر صادراتی سنگ اهن در غرب استرالیاست، در ماه اکتبر به حدود 63 میلیو.ن تن رسید.

  1397/08/21
  بیشتر
 • در سه ماه سوم سال جاری میلادی؛
  رشد اقتصادی چین کُند شد

  اقتصاد چین در ربع سوم امسال با نرخ کمتر از انتظار ۶.۵ درصد رشد کرده است. این کندترین رشد اقتصادی این کشور از بحران اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ تا کنون است.

  1397/07/29
  بیشتر
 • پیش‌بینی‌های جدید از بازار فولاد و سنگ‌آهن

  بر اساس پیش‌بینی دولت استرالیا و همچنین مورگان استنلی، تولید فولاد خام و تقاضای سنگ‌آهن چین امسال اوج خواهد گرفت. بعد از رسیدن به تولید ۸۸۶ میلیون تن فولاد، پیش‌بینی می‌شود تولید فولاد چین در سال آینده و سال ۲۰۲۰ به ترتیب به ۸۶۱ و ۸۴۲ میلیون تن کاهش یابد.

  1397/07/22
  بیشتر
 • زغالسنگ، سنگ آهن و بوکسیت در صدر معدنکاری جهان

  زغالسنگ، سنگ آهن و بوکسیت بیشترین میزان معدنکاری در جهان را به خود اختصاص دادند.;

  1397/07/08
  بیشتر
 • طرح ترامپ برای جنگ ارزی با چین فاش شد
  نقشه جایگزین جنگ تجاری

  شواهد حکایت از آن دارند که ترامپ برنامه دومی را به‌عنوان جایگزین جنگ تجاری در دستور کار خود قرار داده است. نشریه «بیزینس اینسایدر» ضمن فاش کردن این طرح به جزئیات آن پرداخته است. بر این اساس، برای دهه‌ها در آمریکا، مقامات دولتی از هر دو حزب سیاسی عموما از دلار قدرتمند حمایت کرده‌اند، به ویژه روسای جمهور سابق این کشور. در این باره اما دونالد ترامپ عقیده دارد دلار بیش از حد در حال قوی شدن است.

  1397/06/06
  بیشتر
 • بهسازی صنعتی در دستور کار دولت چین قرار گرفته است؟
  دو چهره از بازار مواد اولیه صنعت فولاد

  هر ساله با نزدیک شدن به برگزاری کنفرانس انجمن سنگ‌آهن و فولاد چین(سیسا) بازار سنگ‌آهن چین با قرار گرفتن در یک جو انتظاری، در بازه قبل و بعد از این کنفرانس با رکودی محسوس دست و پنجه نرم می‌کند. شرایط نیمه رکودی در بازار سنگ‌آهن چین در بازه زمانی کنونی به موضوع اورهال کارخانه‌ها بازمی‌گردد؛ ماه جاری میلادی (آگوست) ماهی است که خیلی از کارخانه‌های فولادسازی چین در اورهال ( فاز تعمیر و نگهداری) سالانه قرار دارند، در ماه آگوست تغییرات قیمتی زیادی مشاهده نشده و وضعیت قیمت بازار حداقل در روند دو ماه گذشته شدید نبوده است.

  1397/06/03
  بیشتر