امروز جمعه - 31 فروردین 1397
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • غرقی در گفت‌وگو با ماین نیوز:
  مشکل سنگ‌آهنی‌ها گوش ناشنوای دولت است

  عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: به نظر من انجمن سنگ‌آهن در همایش‌های خود وظیفه‌اش را انجام داده ‌است اما مساله ما ساختار حکمرانی این زنجیره است که موجب می‌شود این پیشنهادها بعضا مسموع واقع نشود.

  1397/01/29
  بیشتر
 • مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران
  آماده باش برای واردات سنگ آهن

  فولاد سازان تا دو سال آینده ممکن است به واردکننده گندله و کنسانتره سنگ آهن تبدیل شوند.

  1397/01/29
  بیشتر
 • اکبریان مطرح کرد:
  استقلال را به بخش معدن برگردانید

  رییس انجمن سنگ آهن ایران گفت: ما مدیرانى داشتیم که اعتقادى به بخش خصوصى نداشتند، درنتیجه حالا اگر نیت درستی از سوی این بخش نیز وجود داشته باشد نتیجه درستى حاصل نمی شود.;

  1397/01/26
  بیشتر
 • دست همکاری سنگ‌آهنی‌ها به فولادی‌ها در پنجمین همایش سنگ آهن ایران

  رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: سعی خواهیم کرد امسال یک همایش خوب، متفاوت و پربار برگزار کنیم تا مطابق با شان و اعتبار سنگ‌آهنی‌های کشور باشد.

  1397/01/22
  بیشتر
 • معرفی کارخانه‌های تولید کنسانتره با روش خشک در پنجمین همایش سنگ آهن ایران

  عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: در پنجمین همایش بین‌المللی سنگ آهن ایران، کارخانه‌های کنسانتره‌ای را که به روش خشک تولید دارند، معرفی خواهیم کرد زیرا کشور ما در منطقه کم‌آب قرار دارد.

  1397/01/22
  بیشتر
 • مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران
  حمایت از کالای ایرانی را محدود نکنیم

  شعار سال ۹۷ به سنت چندین ساله اخیر همچنان بر موضوعات اقتصادی تاکید دارد اما شاید بیراه نباشد اگر حمایت از کالای ایرانی را یکی از ملموس‌ترین و قابل فهم‌ترین شعارهایی دانست که بدون شک اقشار مختلفی از مردم می‌توانند آن را به وضوح درک کنند و نقش و سهم خود را در تحقق آن به‌درستی ببینند.

  1397/01/19
  بیشتر
 • قرائت گزارش نهایی به هفته‌های آینده در صحن علنی مجلس موکول شد
  تحقیق و تفحص از واگذاری معادن در ۵ محور

  از سال گذشته که تحقیق و تفحص از وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی کلید خورد تا یکشنبه همین هفته که کلیاتی از این گزارش در جلسه ساعت ۱۴مطرح شد مطالبی مبهم درباره محتویات این گزارش مطرح شده است و نمایندگان مجلس در زمینه جزییات این گزارش اظهارنظر مشخصی نمی‌کنند.

  1397/01/29
  بیشتر
 • با اجرای تفاهمنامه ملی احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس آغاز شد:
  انقلاب معدنی کشور در خراسان جنوبی

  نخستین جلسه کارگروه تخصصی احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس با حضور نمایندگان شرکت ایمیدرو و نماینده شرکت میدکو، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی استانداری، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن و نماینده شرکت تهیه و تولید کشور برگزار شد.

  1397/01/29
  بیشتر
 • رضیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
  قانون معادن برای تبدیل مواد معدنی به صنعتی شفاف شود

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قانون معادن ما در خصوص تبدیل محصولات معدنی به صنعتی شفافیت لازم را ندارد. در نتیجه باید مجلس شورای اسلامی یک بررسی دقیق و کارشناسی را انجام داده و مقرراتی را وضع کند.;

  1397/01/28
  بیشتر
 • طرح جامع فولاد چه نتایجی را در بخش حمل و نقل و مصرف انرژی رقم زده است؟
  کارنامه زیرساخت‌ها در طرح جامع

  روز گذشته بخش نخست خلاصه‌ای از عملکرد پایش طرح جامع فولاد را که مولفه‌های گوناگونی از جمله موازنه زنجیره فولاد، بررسی ظرفیت اسمی زنجیره فولاد، مقایسه ۹ ماهه تولید فولاد در سال ۹۶، سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز در زنجیره، پیش‌بینی حجم صادرات فولاد و محصولات فولادی، تجارت فولاد خام و محصولات مربوطه، تجارت محصولات صنایع معدنی و پیش بینی مصرف فولاد تا افق ۱۴۰۴ در بر می‌گرفت، در همین صفحه از روزنامه «دنیای اقتصاد» منتشر شد.

  1397/01/28
  بیشتر
 • تا افق ۱۴۰۴ چه برنامه‌هایی برای ارتقای صنعت باید در پیش گرفته شود؟
  زیر و بم طرح جامع فولاد کشور

  در سال ۱۳۹۳ به دلیل عدم توازن زنجیره فولاد و همچنین به منظور سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی یکپارچه در توسعه صنعت فولاد کشور و دستیابی به هدف سند چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ مطالعات طرح جامع فولاد کشور با محوریت سازمان ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران توسط شرکت مهندسی بین‌المللی فولاد تکنیک تدوین شد.

  1397/01/28
  بیشتر
 • تاکید ورود بخش خصوصی به عرصه معادن کوچک و متوسط

  نخستین جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در سال ۹۷ با طرح دیدگاه‌های فعالان عرصه معدن و صنایع معدنی درخصوص چشم‌انداز معدنی کشور، چالش‌ها و مشکلات و بررسی تغییرات فرمول عرضه فلزات برگزار شد.

  1397/01/28
  بیشتر
 • افت معاملات سنگ‌آهن در جهان

  با وجود افزایش واردات سنگ‌آهن چین طی سال‌های اخیر، اما ذائقه بازار آن در حال تغییر است و همین امر نیز بر میزان صادرات ایران به این کشور تا حدی اثر گذاشت؛ چرا‌که بازار چین در حال جذب سنگ‌آهن پرعیار است. ضمن اینکه قیمت سنگ‌آهن نیز با کاهش مواجه شد. بنابراین در بورس کالای ایران به‌دلیل عدم اطمینان معامله‌گران کاهش معاملات رخ داده است.

  1397/01/29
  بیشتر
 • عوامل موثر در سرعت پایین ورود پول به بخش‌های مولد بررسی شد
  مواجهه صنعت با ۱۱ دست‌انداز

  چه عواملی سرعت سرمایه‌گذاری در بخش صنعت را کند می‌کند؟ نهاد پژوهشی وزارت صنعت در گزارشی به این سوال پاسخ داده است. بررسی‌های صورت گرفته حکایت از آن دارد که ۱۱ مانع در کند شدن روند سرمایه‌گذاری صنعتی اثرگذار بوده‌اند.

  1397/01/28
  بیشتر
 • معامله یک میلیون و 300 هزار تنی سنگ آهن در رینگ صادراتی بورس
  عدم اطمینان به آینده، معاملات سنگ آهن را کاهش داد

  با وجود افزایش واردات سنگ آهن چین طی سال‌های اخیر، اما ذائقه بازار آن در حال تغییر است و همین امر نیز بر میزان صادرات ایران به این کشور تا حدی اثر گذاشت؛ چرا که بازار چین در حال جذب سنگ آهن پرعیار است. ضمن اینکه قیمت سنگ آهن نیز با کاهش مواجه شد. بنابراین در بورس کالای ایران به‌دلیل عدم اطمینان معامله‌گران کاهش معاملات رخ داده است.

  1397/01/27
  بیشتر
 • سازمان تجارت جهانی اعلام کرد
  رشد 4.7 درصدی تجارت میان کشورهای جهان در سال 2017؛ افزایش 26 درصدی ارزش صادرات ایران

  سازمان تجارت جهانی از رشد 4.7 درصدی حجم تجارت بین کشورهای جهان در سال 2017 نسبت به سال قبل از آن خبر داد؛ نرخ رشدی که از سال 2011 تاکنون یک رکورد به شمار می‌رود.

  1397/01/26
  بیشتر
 • در راستای مدیریت بازار ارز اعلام شد
  ضوابط جدید برای تجار

  دستورالعمل ۱۶بندی دولت به منظور ساماندهی و مدیریت بازار ارز تصویب شده و معاون اول رئیس‌جمهوری آن را به دستگاه‌های ذی‌ر‌بط ابلاغ کرده است. برخی از بندهای این بخشنامه مربوط به تجارت خارجی بوده و سازوکار جدید تجارت را برای تجار در برگرفته است. از ضوابط واردات در مناطق آزاد گرفته تا معافیت‌های مالیاتی صادرکنندگان، در این دستورالعمل جای گرفته‌اند، اما ابهاماتی درخصوص آنها مطرح است.

  1397/01/26
  بیشتر
 • اسماعیل ایزدی، مدیرتحقیق و توسعه شرکت متما:
  بحرانی که اتفاقی نیست: آشوب همیشگی بازار دلار در ایران

  بحران ارزی اخیر اگرچه همه‌ را غافلگیر کرده‌است، اما در واقع برایند سایر سیاست‌های اقتصادی سال‌های اخیر است. اقتصاد ایران در دور باطلی بین نرخ تورم بالا، نرخ بهره‌ی بالا و بی‌ارزش‌سازی مکرر پول ملی گیر افتاده است.

  1397/01/22
  بیشتر
 • پیشرفت چشمگیر همایش‌های انجمن سنگ‌آهن ایران در دوره‌های گذشته

  قائم‌مقام مدیرعامل شرکت مادکانسار گفت: هرکدام از همایش‌های انجمن سنگ‌آهن ایران نسبت به دوره‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و رشد قابل توجهی از نظر کمی و کیفی در آن ملاحظه می‌شود.

  1397/01/22
  بیشتر
 • ارتباط وزارت صمت با بخش معدن باید دوستانه شود

  عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: پیشنهاد می‌کنم حتما از مقامات برای حضور در پنجمین همایش بین‌المللی سنگ آهن ایران دعوت شود زیرا مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت نه تنها در این دولت بلکه در دولت‌های گذشته هم ارتباط‌ ضعیفی با بخش داشته‌اند. باید ارتباط میان معدن و وزارت صنعت، معدن و تجارت را افزایش دهیم.

  1397/01/22
  بیشتر
 • شکوری در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح کرد:
  نقش آفرینی سنگ‌آهن در حوزه معدن و اقتصاد کشور/عوارض یک درصدی غیرکارشناسی است

  رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: اخیرا عوارض یک درصد از درآمد فروش مواد و فرآورده‌های معدنی نیز به صورت غیرکارشناسانه مطرح شده است؛ عدم تعیین اینکه از کدام نوع ماده معدنی و کدام معادن (دولتی، خصوصی، کوچک، متوسط یا بزرگ مقیاس) قرار است این عوارض گرفته شود، مصداق غیرکارشناسانه بودن این لایحه است.

  1397/01/22
  بیشتر
 • معدنكاران در پی وقوع سيل خواستار شدند؛
  تخصيص تخفيف در حقوق دولتی به معادن خسارت‌ديده

  مديرعامل بزرگترين معدن سنگ آهن بخش خصوصي با عنوان اینکه دولت هنگام بروز اتفاقات و حوادث طبيعي، همواره در كنار توليدكنندگان بوده است، خواستار تخصيص تخفيف به حقوق دولتي معدن‌كاران برای عبور از بحران پيشرو شد.

  1395/12/08
  بیشتر
 • در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح شد؛
  پیشنهاد مهم مدیرعامل گهر درخصوص ماده ۵۴ قانون برنامه ششم

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر درخصوص اجرای ماده 54 قانون برنامه ششم توسعه یک توصیه مهم به نمایندگان مجلس و دولت کرد.

  1395/11/26
  بیشتر
 • فعالان اقتصادی به فقدان استراتژی در توسعه صنعتی اعتراض کردند
  گفت‌وگوی انتقادی بخش خصوصی با وزیر

  روز گذشته میهمان پارلمان بخش خصوصی در نشست هیات نمایندگان، در مورد مسائل و چالش‌های مطرح شده در بخش صنعت، معدن و تجارت با حاضران وارد صحبت شد.سخنان محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست، گاهی متوجه فعالان بخش خصوصی بود و گاهی سازمان‌های دولتی را نشانه می‌گرفت.

  1395/11/25
  بیشتر
 • در گفت‌وگو با رئیس انجمن سنگ‌آهن بررسی شد
  خطاهای دولتی در بخش معدن ایران

  یکی از سندها و برنامه‌های اقتصادی مهمی که در کنار برنامه‌های مختلف جامع فولادی همچون «افق ۱۴۰۴» یا «برنامه ششم توسعه»، وجود دارد، «سند اقتصاد مقاومتی» است. این برنامه و سند مهم که در ادبیات و گفتمان دولتمردان و بخش خصوصی بارها به آن اشاره شده و می‌شود و همه این دو طیف ملزم به اجرای بندهای مختلف آن در صنایع مختلف هستند همواره از سوی بخش خصوصی مورد پرسش‌های مختلف قرار گرفته است.

  1396/12/22
  بیشتر
 • بررسی تولید سنگ آهن در ترکیه
  معادن کم‌عیار، عامل کاهش تولید سنگ آهن ترکیه

  به دلیل افزایش سهم روش غیر مستقیم فولادسازی ترکیه، نیاز این کشور به سنگ آهن افزایش خواهد یافت و با توجه به اینکه معادن این کشور اغلب از نوع کم‌عیار هستند، این به معنای واردات بیشتر سنگ آهن خواهد بود.

  1396/12/22
  بیشتر
 • تحلیلگران جهانی برای سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کردند
  آینده روشن برای معادن دنیا

  سال گذشته بعد از یک دوره نسبتا طولانی مدت افت قیمتی در بازارهای محصولات معدنی روند حرکتی این بازارها معکوس شد و رشد قیمت‌ها این بار با سرعتی بیشتر جایگزین دوره استراحت معاملاتی در این بازارها شد که متخصصان اقتصادی رشد تقاضا در چین و چند کشور نوظهور دنیا را عامل اصلی این رشد قیمتی می‌دانند.

  1396/12/16
  بیشتر
 • چالش افزایش نرخ انرژی، دستمزد و کاهش بهای مواد معدنی
  غول‌های معدنی از افر یقای جنوبی خارج می‌شوند

  اتاق معادن افریقای جنوبی از کاهش سرمایه‌گذاری و حتی احتمال خروج شرکت‌های معدنی از این کشور خبر می‌دهد، این در حالی است که افریقای جنوبی تاکنون موفقیت‌های چشمگیری در جذب غول‌های معدنی داشته است، اما در ظاهر، نبود ثبات سیاسی، مانع ادامه فعالیت شرکت‌ها شده و آنها در اقدامی اعتصاب‌گونه، تصمیم به کاهش یا قطع سرمایه‌گذاری دارند.

  1396/11/21
  بیشتر
 • فولاد سازان چینی برنده تعیین قیمت سنگ آهن؛ ‏
  آیا عوارض صادراتی سنگ آهن در 97 منطقی است؟

  فشار فولادسازان چینی به عنوان بزرگترین خریداران سنگ آهن جهان، نشان می‌دهد که نفوذ آنها بر بازارهای کالایی و قیمت گذاری آنها بسیار بالاست. خبرها حاکی از آن است که فولادسازان چینی موفق شده‌اند شاخص قیمت‌های بازار داخلی سنگ‌آهن خود را در برخی قراردادهای سالانه وارداتی 2018 که با شرکت‌های معدنی بزرگ می‌بندند دخیل کنند. ظاهرا بی‌اچ‌پی بیلیتون با دو کارخانه بزرگ چینی توافق کرده شاخص قیمت‌های مای استیل را در کنار شاخص قیمت‌های پلاتس برای قراردادهای سالانه خود به کار ببرد

  1396/11/14
  بیشتر
 • سنگان، منطقه ویژه اقتصادی می‌شود

  در حالیکه تبدیل شدن منطقه معدنی سنگان به یک منطقه ویژه اقتصادی قوت گرفته است، مدیرعامل شرکت اوپال پارسیان این اتفاق را به نفع سرمایه‌گذاران در این منطقه دانست.

  1396/11/04
  بیشتر