امروز یکشنبه - 1 مهر 1397
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • عسکری در جلسه هماهنگی تدوین بودجه شرکت های صندوق:
  باید جوابگوی امید بازنشستگان باشیم

  جلسه هماهنگی و کارگاه تدوین بودجه سال ۹۸ شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی فولاد روز سه شنبه ۲۰ شهریور به میزبانی شرکت دخانیات ایران برگزار شد.

  1397/06/24
  بیشتر
 • سعید عسکر زاده در گفتگو‌با معدن ۲۴خبر داد
  جزئیات نامه ارزی سنگ آهنی ها به جهانگیری

  انجمن تولید کنندگان سنگ آهن در مورد تعهدات ارزی صادر کنندگان مواد معدنی به اسحاق جهانگیری نامه نوشت.

  1397/06/22
  بیشتر
 • قدیر قیافه، عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران:
  التهابات بازار با واقعی شدن قیمت کالاها فروکش می ‌کند

  دولت با قیمت ‌گذاری دستوری در بازار تقاضای کاذب ایجاد کرد؛ به همین دلیل دولت باید قیمت ‌گذاری را متوقف کند.

  1397/06/21
  بیشتر
 • وعده چین برای واردات مواد معدنی در تحریم

  رئیس هیات‌مدیره انجمن تولید‌کنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران با اشاره به توافق با چین برای حفظ صادرات مواد معدنی ایران به این کشور گفت: چین به‌عنوان یکی از مشتریان مهم مواد معدنی ایران، طی مذاکرات انجام شده در اتاق بازرگانی وعده داده است که روند واردات مواد معدنی از ایران را در شرایط پیش رو و فضای تهدید آمیزی که آمریکا به وجود آورده است، حفظ کند.

  1397/06/21
  بیشتر
 • مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ آهن ایران:
  شفافیت قیمتی زنجیره تولید فولاد تنها در بورس کالا امکانپذیر است

  رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن گفت: ضروری است که در بازار کالاهایی مانند زنجیره تولید فولاد، شفافیت قیمتی و نظام قیمت گذاری بر مبنای عرضه و تقاضا حاکم باشد که این مهم در بستر بورس کالا دست یافتنی است.

  1397/06/19
  بیشتر
 • به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
  ایران عضو شبکه کسب‌وکار اروپا می‌شود

  اسفندیار امیدبخش، مدیر روابط چندجانبه اتاق ایران از برنامه‌ریزی برای ایجاد کنسرسیوم ایرانی برای عضویت در شبکه کسب‌وکار اروپا (EEN) با هدف پیوند واحدهای کوچک و متوسط کشور به همتایان آنها در اروپا و توسعه توانمندی‌های این واحدها در فعالیت‌های بین‌المللی خبر داد. قرار است مقر این کنسرسیوم در اتاق ایران باشد.

  1397/06/19
  بیشتر
 • مهدی کرباسیان/ معاون وزیر صنعت و رئیس هیات عامل ایمیدرو
  مسیر توسعه پروژه‌های معدنی

  سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،‌ توانسته با تلاش‌های چندساله و مداوم، جایگاه خود را به‌عنوان سازمانی خدمتگزار در توسعه کشور به منصه ظهور بگذارد و تثبیت کند.

  1397/06/26
  بیشتر
 • وزیر صنعت، معدن و تجارت
  از فردا ۲۰۰محدوده امیدبخش معدنی واگذار می‌شود

  وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری ۲۰۰محدود امیدبخش معدنی از فردا به بخش خصوصی خبرداد و گفت:تلاش داریم از حقوق دولتی برای توسعه معادن استفاده کنیم و ریسک سرمایه گذاری دراین حوزه را کاهش دهیم.;

  1397/06/24
  بیشتر
 • «دنیای اقتصاد» گزارش داد
  ۴۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی از محل سنگ‌آهن

  حجم فعالیت بنگاه‌های اقتصادی تولیدکننده سنگ‌آهن در ۲۰ سال گذشته حکایت از جلوگیری از خروج بیش از ۴۵ میلیارد و ۱۴۲میلیون دلار ارز از کشور دارد. این رقم معادل جمع کل ارزش مواد اولیه وارداتی مورد نیاز صنعت فولاد از سال ۷۷ تا پایان سال ۹۶ است که تولیدکنندگان داخلی بر عهده گرفته‌اند.گزارش «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد که آمار تولید کنسانتره سنگ‌آهن خشک به بیش از ۲۸۴ میلیون و ۴۸۵ هزار تن می‌رسد و بالاترین سطح تولید طی ۲۰ سال گذشته به سال ۹۶ باز می‌گردد.

  1397/06/24
  بیشتر
 • معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی خبر داد:
  صندوق سرمایه‌گذاری اکتشافات معدنی تا بهمن‌ماه تاسیس می‌شود

  معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی درباره جذب سرمایه‌های خرد، گفت: طرحی در دست مطالعه و بررسی است تا صندوق سرمایه‌گذاری اکتشاف ایران برای جذب سرمایه‌های خرد تأسیس‌‌‌ شود.

  1397/06/22
  بیشتر
 • معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی:
  حرکتی انقلابی در انتظار بخش معدن

  معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی بیان کرد: با تامین بودجه درنظرگرفته شده برای نقشه راه معدن، با یک حرکت انقلابی در اکتشاف و توسعه پایدار مواجه خواهیم شد.;

  1397/06/20
  بیشتر
 • تنظیم قانون ارز آزاد، راهکار اساسی حل بحران ارزی کشور

  به گفته بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در شرایط فعلی، برای حل بحران ارز باید اقدام به تدوین یک قانون ارز آزاد برای تمامی افراد و گروه‌های کشور کرد تا نرخ دیگری چه در تأمین و چه در توزیع وارد معاملات نشود.

  1397/06/19
  بیشتر
 • تا 6 هفته دیگر
  اروپا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، نهاد مالی مستقل تاسیس می‌کند

  هفته‌نامه آلمانی‌زبان اشپیگل خبر داد که اتحادیه اروپا در تازه‌ترین اقدام به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا قصد دارد تا اول نوامبر (10 آبان) یعنی 3 روز پیش از آغاز دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران یک «نهاد مالی مستقل» تاسیس کند.

  1397/06/25
  بیشتر
 • مرکز آمار ایران تغییرات ارزش دلاری تجارت خارجی کشور را منتشر کرد
  زنگ خطر کاهش واردات کالاهای واسطه‌ای

  بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی مرکز آمار، از سال 90 تاکنون به‌طور متوسط حدود ۸۰ درصد واردات به‌صورت کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای بوده و کالاهای مصرف نهایی فقط ۲۰ درصد از واردات را به خود اختصاص داده است اما در ماه‌های اخیر واردات واسطه‌ای و سرمایه‌ای که نقش بسیار تعیین‌کننده در ارزش‌افزوده دارند با افت شدید مواجه شده است.

  1397/06/25
  بیشتر
 • وزیر صنعت در نامه به معاون اول رئیس‌جمهوری خواستار تسویه یوزانس با نرخ رسمی شد
  مطالبه ارزی برای تولید

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهوری تسویه یوزانس‌ها با ارز دولتی را خواستار شد و از معاون اول رئیس‌جمهوری درخواست کرد سازوکاری در دستور کار قرار گیرد تا تولیدکنندگانی که در سنوات قبل نسبت به تامین مواد اولیه و قطعات خطوط تولید از یوزانس‌های ۶ ماهه و یکساله استفاده کردند، به دلیل تغییر شرایط ارز، تسویه حساب ارزی‌شان با نرخ رسمی امکان‌پذیر شود.

  1397/06/25
  بیشتر
 • پیشنهاد وزیر صنعت برای مالیات ارزش افزوده

  وزیرصنعت، معدن و تجارت معتقد است با وجود تمام تلاش‌هایی که در سال‌های گذشته صورت گرفت، آنطور که باید شیرینی سرمایه‌گذاری در بخش تولید احساس نشده و به همین دلیل فعالیت‌های سوداگرانه در کشور بیشتر رواج پیدا کرده است.

  1397/06/24
  بیشتر
 • تسویه مطالبات بانک‌ها با بخش تولید چگونه انجام می‌شود؟
  مشمولان بخشودگی جرایم بانک‌ها

  بانک مرکزی با هدف اجرای قانون بودجه و دستورالعمل بخشودگی جرایم بدهی‌های بانکی تولیدکنندگان، وارد عمل شد. بر اساس بخشنامه جدید با هدف مساعدت به بنگاه‌های اقتصادی دارای بدهی غیرجاری و تسهیل تسویه مطالبات بانک‌ها، تفسیر قانونی بند «و» تبصره ۱۶ بودجه سال ۱۳۹۷ به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

  1397/06/24
  بیشتر
 • با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا
  واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تسهیل شد

  شورای عالی هماهنگی اقتصادی در مصوبه‌ای به تسهیل شرایط واگذاری طرح‌های نیمه تمام و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پرداخته است. این مصوبه از سوی رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه برای اجرا ابلاغ شده است.

  1397/06/22
  بیشتر
 • بررسی موانع بهبود فضای کسب و کار

  عضو اتاق بازرگانی ایران: برای بهبود فضای کار استراتژی درازمدت لازم است تا سیاست‌های اقتصادی به نتیجه مطلوب برسد.

  1397/05/28
  بیشتر
 • ایجاد محدودیت برای صادرات مواد معدنی/ کرایه های باربری افزایش می یابد

  یک تحلیلگر بین المللی بازار فولاد و سنگ آهن گفت: با آغاز دوره دوم تحریم‌ها که از تاریخ ۱۳ آبان اجراء خواهد شد صادرات منابع معدنی بسیار تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و با گران شدن کرایه باربری مواجه خواهیم شد.

  1397/05/27
  بیشتر
 • آغاز عملیات نقشه‌برداری از پهنه معدنی D۱۹

  نقشه‌برداری از پهنه معدن D۱۹ از سوی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو آغاز شد. محمود نوریان، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، با اعلام این خبر افزود: پس از ماه‌ها بررسی و برگزاری جلسات کارشناسی و رفع برخی دغدغه‌های کارشناسان سازمان محیط‌زیست، با موافقت این سازمان کار نقشه‌برداری از پهنه معدنی D۱۹ تا صدور مجوز نهایی آغاز شد.

  1397/05/24
  بیشتر
 • بررسی اثرات تحریم‌های آمریکا بر بازار واردات الکترود به ایران

  کارشناسان بر این باورند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر صنعت فولاد اثری جدی خواهد داشت چون واردات را برای ایران پر‌هزینه‌تر می‌کند. بخش اعظم تولید فولاد ایران از طریق کوره‌های قوس الکتریکی است که ماده اولیه مورد نیاز آن یعنی الکترود گرافیتی نیز بیشتر از طریق واردات تامین می‌شود. سال گذشته میلادی ایران ۱۰۰ هزار و ۹۳۹ تن الکترود وارد کرد که ۵۲ درصد رشد سالانه داشت.

  1397/05/23
  بیشتر
 • بررسی اثرات تحریم‌های آمریکا بر بازار واردات الکترود به ایران

  کارشناسان بر این باورند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر صنعت فولاد اثری جدی خواهد داشت چون واردات را برای ایران پر‌هزینه‌تر می‌کند. بخش اعظم تولید فولاد ایران از طریق کوره‌های قوس الکتریکی است که ماده اولیه مورد نیاز آن یعنی الکترود گرافیتی نیز بیشتر از طریق واردات تامین می‌شود. سال گذشته میلادی ایران ۱۰۰ هزار و ۹۳۹ تن الکترود وارد کرد که ۵۲ درصد رشد سالانه داشت.

  1397/05/23
  بیشتر
 • خداحافظی غیر‌رسمی کرباسیان از ایمیدرو

  رئیس همیشه «متبسم و خوشروی» هیات عامل ایمیدرو در نشست صمیمی با خبرنگاران، به شکلی غیر‌رسمی رفتن خود از این سازمان را تایید کرد. مهدی کرباسیان که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار سخن می‌گفت، ضمن تجلیل از خبرنگاران حوزه معدن و صنایع معدنی دلیل این تصمیم را فرارسیدن دوران بازنشستگی خود و تصویب قانون جدید منع به‌کارگیری بازنشستگان اعلام کرد.

  1397/05/23
  بیشتر
 • طرح ترامپ برای جنگ ارزی با چین فاش شد
  نقشه جایگزین جنگ تجاری

  شواهد حکایت از آن دارند که ترامپ برنامه دومی را به‌عنوان جایگزین جنگ تجاری در دستور کار خود قرار داده است. نشریه «بیزینس اینسایدر» ضمن فاش کردن این طرح به جزئیات آن پرداخته است. بر این اساس، برای دهه‌ها در آمریکا، مقامات دولتی از هر دو حزب سیاسی عموما از دلار قدرتمند حمایت کرده‌اند، به ویژه روسای جمهور سابق این کشور. در این باره اما دونالد ترامپ عقیده دارد دلار بیش از حد در حال قوی شدن است.

  1397/06/06
  بیشتر
 • بهسازی صنعتی در دستور کار دولت چین قرار گرفته است؟
  دو چهره از بازار مواد اولیه صنعت فولاد

  هر ساله با نزدیک شدن به برگزاری کنفرانس انجمن سنگ‌آهن و فولاد چین(سیسا) بازار سنگ‌آهن چین با قرار گرفتن در یک جو انتظاری، در بازه قبل و بعد از این کنفرانس با رکودی محسوس دست و پنجه نرم می‌کند. شرایط نیمه رکودی در بازار سنگ‌آهن چین در بازه زمانی کنونی به موضوع اورهال کارخانه‌ها بازمی‌گردد؛ ماه جاری میلادی (آگوست) ماهی است که خیلی از کارخانه‌های فولادسازی چین در اورهال ( فاز تعمیر و نگهداری) سالانه قرار دارند، در ماه آگوست تغییرات قیمتی زیادی مشاهده نشده و وضعیت قیمت بازار حداقل در روند دو ماه گذشته شدید نبوده است.

  1397/06/03
  بیشتر
 • کانادا، مقصد تجاری ریوتینتو می‌شود

  ریوتینتو در نظر دارد از منابع تجاری سنگ‌آهن کانادا استفاده کند.;

  1397/05/20
  بیشتر
 • نایب رئیس انجمن صادرکنندگان مواد معدنی:
  خصولتی ها رقیب اصلی واحدهای کوچک و متوسط هستند/تحریم های هوشمند داخلی بیشتر از خارجی به ما ضربه می زند/ احتمال کاهش حجم صادرات مواد معدنی

  نایب رئیس انجمن صادرکنندگان مواد معدنی گفت: به دلیل سیاست‌های خصوصی‌سازی که در 30 سال گذشته انجام شده عمده شرکت‌های دولتی تبدیل به خصولتی شده‌اند. از طرف دیگر دولت نیز در عمل حافظ منافع این شرکت‌های بزرگ است و بخشنامه‌هایی که صادر می‌شوند به نفع آنها و به ضرر واحدهای SME است.

  1397/05/15
  بیشتر
 • افزایش واردات سنگ‌آهن به هند

  در ماه گذشته میلادی واردات سنگ‌آهن به هند ۵۵/ ۱ میلیون تن بود که ۶۸درصد رشد ماهانه داشته و نسبت به جولای سال قبل نیز ۴۰درصد بهبود داشت. ظاهرا افزایش قیمت داخلی موجب شد خریداران هندی به بازار واردات روی بیاورند و حجم واردات افزایش یابد.استرالیا بزرگ‌ترین‌ عرضه‌کننده سنگ‌آهن به هند بود و پس از آن برزیل و آفریقای جنوبی قرار داشتند.

  1397/05/15
  بیشتر
 • بررسی کاهش قیمت سنگ آهن
  نگاهی به بازار سنگ آهن استرالیا

  بر اساس اخبار منتشر شده در سال 2018، استرالیا انتظار دارد تا پایان سال حجم صادرات سنگ آهن خود را به 860 میلیون تن برساند که کمتر از 874 میلیون تن صادراتی است که در گزارش ماه مارس منتشر کرده بود.

  1397/04/20
  بیشتر