امروز سه شنبه - 6 فروردین 1398
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • اكتشاف هزينه بر نيست بلكه سرمايه گذاري است

  اكتشاف هزينه بر نيست بلكه سرمايه گذاري است

  در حال حاضر میزان سرمایه گذاری در بخش اکتشاف معدنی بسیار پائین تر از ظرفیت بالای کشور در این حوزه است در حالي كه ایران در بحث اکتشاف پهنه های معدنی هنوز به نحو بایسته و شایسته ورود پیدا نکرده است اما بالاترین ارزش افزوده در بخش معدن مربوط به اکتشاف و صنایع معدنی است و این بخش به عنوان نخستین حلقه فعالیت‌های معدنی از اهمیت بسیاری برخوردار است.جزییات خبر

  1397/12/21
 • انتظارات جدید از بازار کنسانتره و گندله سنگ آهن در سال ۹۸

  انتظارات جدید از بازار کنسانتره و گندله سنگ آهن در سال ۹۸

  بازار فولاد و صنایع بالادستی آن در سال ۹۸مطلوب خواهد بود.جزییات خبر

  1397/12/19
 • باید مراوادات با بدنه دولتی افزایش یابد

  باید مراوادات با بدنه دولتی افزایش یابد

  عضو کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: همه ما به تعامل با دولت اعتقاد داریم اما تجربه ثابت کرده است که باید از ایزارهاى قانونى استفاده کرد.جزییات خبر

  1397/11/28
 • مطالبات سنگ‌آهنی‌ها از بودجه ۹۸

  مطالبات سنگ‌آهنی‌ها از بودجه ۹۸

  بخش خصوصی سنگ‌آهن در آستانه بررسی نهایی لایحه بودجه چه مطالباتی از دولت دارد؟ گفت‌وگوی «دنیای‌اقتصاد» با فعالان این بخش نشان می‌دهد بودجه از منظر کلی از دو وجه برای سنگ‌آهنی‌ها مهم است: «تخصیص اهرم‌های مالی در جهت بالا بردن مصرف سرانه فولاد» و «واقعی‌سازی درآمدهای سنگ‌آهنی‌ها.»جزییات خبر

  1397/11/28
 • پاشنه آشیل صادرات معدنی در ایران

  پاشنه آشیل صادرات معدنی در ایران

  خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو، مهرداد اکبریان رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران، بهادر احرامیان نایب رئیس هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، علی شکرریز مدیرعامل شرکت پارس ایده بنیادین دکتر پویا جبل عاملی کارشناس اقتصادی و مهندس سیف‌الله امیری به نمایندگی از معاونت معدنی وزارت صمت به گفت‌وگو نشستند.جزییات خبر

  1397/11/14
 • مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ آهن ایران:
  اكتشاف هزينه بر نيست بلكه سرمايه گذاري است

  در حال حاضر میزان سرمایه گذاری در بخش اکتشاف معدنی بسیار پائین تر از ظرفیت بالای کشور در این حوزه است در حالي كه ایران در بحث اکتشاف پهنه های معدنی هنوز به نحو بایسته و شایسته ورود پیدا نکرده است اما بالاترین ارزش افزوده در بخش معدن مربوط به اکتشاف و صنایع معدنی است و این بخش به عنوان نخستین حلقه فعالیت‌های معدنی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

  1397/12/21
  بیشتر
 • سعید عسکر زاده دبیر انجمن سنگ آهن ایران
  تفاوت ماهیتی بین تفکر بنگاهداری و سیاستگذاری

  شواهد گویاست تا ۱۰ سال آینده ذخایر معادن سنگ آهن موجود تمام خواهند شد. در آن زمان تکلیف سند چشم‌انداز فولاد چه می‌شود؟ در این شرایط باید به اکتشاف بیش از پیش بها داد. خطاهای اکتشاف را باید به کمترین میزان رساند و فضای معدنی را برای تداوم تامین سنگ آهن در سالهای آتی فراهم کرد.

  1397/12/21
  بیشتر
 • هادی گلزار در گفتگو‌ با معدن ۲۴ خبر داد
  انتظارات جدید از بازار کنسانتره و گندله سنگ آهن در سال ۹۸

  بازار فولاد و صنایع بالادستی آن در سال ۹۸مطلوب خواهد بود.

  1397/12/19
  بیشتر
 • باید مراوادات با بدنه دولتی افزایش یابد

  عضو کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: همه ما به تعامل با دولت اعتقاد داریم اما تجربه ثابت کرده است که باید از ایزارهاى قانونى استفاده کرد.

  1397/11/28
  بیشتر
 • مطالبات سنگ‌آهنی‌ها از بودجه ۹۸

  بخش خصوصی سنگ‌آهن در آستانه بررسی نهایی لایحه بودجه چه مطالباتی از دولت دارد؟ گفت‌وگوی «دنیای‌اقتصاد» با فعالان این بخش نشان می‌دهد بودجه از منظر کلی از دو وجه برای سنگ‌آهنی‌ها مهم است: «تخصیص اهرم‌های مالی در جهت بالا بردن مصرف سرانه فولاد» و «واقعی‌سازی درآمدهای سنگ‌آهنی‌ها.»

  1397/11/28
  بیشتر
 • صادرات سنگ‌آهن پشت سدهای دولتی

  نگاهی به آمارهای صادراتی حوزه سنگ‌آهن نشان می‌دهد که در ۹ ماه امسال ۲۷ میلیون تن سنگ‌آهن در کشور تولید شده و بیش از ۴۸ میلیون تن نیز استخراج سنگ‌آهن خام صورت گرفته است. در ۹ ماه اول هم میزان صادرات به اندکی بیش از نیم میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد. این در شرایطی است که قیمت سنگ‌آهن در بازارهای جهانی در سال جاری بالاتر از قیمت‌های پارسال بوده و بهای ارز نیز به حدی رشد کرده است که اغلب ترجیح می‌دادند محصول خود را صادر کنند. اما چرا نتیجه عکس حاصل شده است؟

  1397/11/16
  بیشتر
 • به دلیل مغایرت با ۲ قانون و ۲ سیاست بالادستی؛
  «اداره قوانین مجلس» با تشکیل وزارت بازرگانی مخالف کرد

  کلیات طرح تشکیل مجدد وزارت بازرگانی،در حالی در کمیسیون اجتماعی مجلس تایید شده که این موضوع، مغایر با قانون اساسی، قانون برنامه ششم توسعه و سیاست های کلی نظام اداری کشور و اقتصاد مقاومتی است.

  1397/12/26
  بیشتر
 • اتاق بازرگانی تهران با همکاری موسسه فریزر شناسایی کرد
  قفل‌های اقتصاد ایران

  فعالان بخش‌خصوصی با هدف فراهم کردن زمینه‌ جذب سرمایه‌گذاری خارجی و بهبود شاخص‌های بین‌المللی، در مطالعه‌ای مشترک با موسسه کانادایی «فریزر»، قفل‌های اقتصاد ایران را شناسایی کردند.

  1397/12/23
  بیشتر
 • وزیر اقتصاد اعلام کرد:
  ارز۴۲۰۰تومانی نتیجه نداد/واگذاری بنگاه‌های بانک‌ها تا پایان۹۸

  وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی در عمل آن طور که باید نتیجه نداد و اگر قرار باشد به دهک‌های پایین، فشارهایی از این ناحیه وارد شود، دولت قطعاً سیاست خود را تغییر می‌دهد.

  1397/12/22
  بیشتر
 • کاهش بهای سنگ‌آهن؛ موقت یا دائمی؟

  نگاهی به روند حرکت قیمت سنگ‌آهن در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد که قیمت این محصول که در فاصله ماه‌های دسامبر ۲۰۱۸ تا اواسط فوریه روند رو به رشدی را به دلایل مختلف از تخریب سد باطله در معدن واله برزیل که به کمبود عرضه‌ها منتهی شد یا افزایش تقاضا به دلیل بهبود وضعیت بازار فولاد و... تجربه کرده بود اکنون روند آرام کاهشی را در پیش گرفته است.

  1397/12/20
  بیشتر
 • جزییات دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال بررسی شد
  سهمیه استان‌ها از وام حمایتی

  چگونگی توزیع ایجاد اشتغال و سهم هر استان از تسهیلات پیش‌بینی شده برای اجرای تبصره ۱۸ قانون برنامه بودجه سال ۹۷ اعلام شد. تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد و بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی از مهم‌ترین برنامه‌های تبصره ۱۸ به شمار می‌رود. براساس جزئیات دستورالعمل این تبصره، برای ایجاد اشتغال در بخش صنعت و معدن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که ۱۰هزار میلیارد تومان آن از طریق منابع بانکی و ۱۰ هزار میلیارد تومان باقی مانده نیز از طریق منابع صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

  1397/12/19
  بیشتر
 • وزیر اقتصاد:
  تنها ٨ میلیارد دلار از صادرات ۴۰ میلیارد دلاری بازگشته است

  وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: از صادرات ٤٠ میلیارد دلاری کشور در ١١ ماهه امسال تنها ٨ میلیارد دلار به کشور بازگشته که ٦.٥ میلیارد دلار آن را نیز پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها بازگردانده اند.

  1397/12/14
  بیشتر
 • بخش خصوصی از مالیات معاف شود

  رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر بخش خصوصی راه بیافتد بدنه دولت کوچکتر می شود. از طرفی بودجه پیشنهادی کفاف تقاضای بودجه بخش خصوصی را نمی کند.;

  1397/12/12
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  راه بازگشت ارز حاصل از صادرات

  حضور فعال کشورها در عرصه تجارت بین‌الملل نقش بسیار موثری در بهبود نرخ رشد تولید ناخالص داخلی آنها دارد. به‌ویژه کشورهای در حال توسعه مانند ایران، به دلیل رویارویی با مشکلاتی همچون ضعف در دسترسی کافی به تکنولوژی و مواد اولیه، به منظور تولید و صادرات خود، نیاز مبرمی به واردات کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای دارند.

  1397/12/01
  بیشتر
 • سجاد غرقی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران:
  نقش راهبری ایمیدرو از الزامات نهادی توسعه بخش معدن است

  یکی از ماموریت‌های ایمیدرو در طول هجده سال گذشته، توسعه بخش معدن بوده است، سازمان‌های "توسعه‌ای" از منظر ماموریت و ماهیت با سازمان‌های اداری و رگولاتور (تنظیم‌گر و مجری مقررات) متفاوت هستند، در صورتی که استراتژی‌های کلان حاکمیت به توسعه بخشی باشد، به تبع، از منظر نهادی، سازمان‌های توسعه‌ای هدایت و راهبری آن حوزه را عهده دار می‌شوند.

  1397/11/03
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  کوچک‌سازی دولت؛ یک شعار دور از واقعیت

  رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در یادداشتی نوشت:پدیده کوچک‌سازی دولت از طریق واگذاری مالکیت‌های دولتی با بند ج اصل 44 قانون اساسی در سال 1385 شکل قانونی به خود گرفت؛ اما آیا واقعاً این رویه آن‌طور که انتظار می‌رفت در حال پیگیری است؟ به اعتقاد شکوری بحث واگذاری مالکیت و کوچک‌سازی دولت صرفاً شعاری بیش نیست و دولت هرساله بزرگ و بزرگ‌تر شده است.

  1397/10/24
  بیشتر
 • توسعه معادن به ۵ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری ریلی نیاز دارد

  برای توسعه معدن در افق ۱۴۰۴، نیازمند ۵ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری برای احداث ۱۳ هزار کیلومتر زیرساخت حمل‌ونقل‌ ریلی جدید هستیم، در حال حاضر مجموع زیرساخت‌های ریلی کشور فقط ۱۲ هزار کیلومتر است.

  1397/10/11
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  لایحه بودجه سال ۹۸ با نگاهی به بخش معدن

  بودجه یک کشور نشان‌دهنده جایگاه دولت در اقتصاد و تعیین‌کننده حدود دخالت دولت در جامعه است، بنابراین تحلیل ارقام و اعداد ارائه شده در بودجه تا حدودی وضعیت یکساله اقتصادی کشور را برای فعالان اقتصادی و مردم به تصویر می‌کشد.

  1397/10/11
  بیشتر